SALAR DE UYUNI — BOLÍVIE

Milá babičko,

dneska ti píšu z největší solné pláně na světě. Je to nádhera. Jen se podívej na fotky.

 

úterý 6. 3. 2018

SALAR DE UYUNI

Je období dešťů, to znamená, že pouze v březnu a dubnu je celá solná pláň zalitá pár centimetrovou vrstvou vody. Vypadá to, že my jsme zrovna trefili ten vrcholný okamžik, kdy je tu až 15 cm a když se do té obrovské vodní hladiny opře vítr, vypadá to jako moře. Celá pláň je tak obrovská, že není vidět druhý břeh.

Svítí slunce a voda je příjemně teplá. Dovádíme, běháme a užíváme si té krásy.

Salar de Uyuni je největší solná pláň na světě, jež byla dříve dnem jezera v blízkosti hřebenu And v nadmořské výšce 3650 m.

 

Později odpoledne zastavujeme u Hotel del Sal. Celý je postaven z cihel soli. Dá se tu strávit noc za pouhých 150 bolivianos (480,- Kč) pro dva. Žádný přívod elektřiny, žádná wifi, žádný signál. Jen vy a nádherné hvězdy.

Bohužel nic pro nás. Jsme promáčení na kost a nemáme náhradní oblečení. V noci je teplota na nule a to by asi nedopadlo dobře. Rozhodně to moc doporučujeme všem lidem, co se tam chystají! A nezapomeňte na holínky, plavky a vlhčené kapesníčky, budou se hodit

 


Milá babičko,

ten další dopis raději vůbec nečti… A nebo jestli chceš, tak si ho přečti, ale udělej si k němu dobrý čaj a hlavně! Neboj! Dobře to dopadne…

LA PAZ A CESTA DO PERU

Yasmin Escrito por: